کد خبر: 9527 | تاریخ انتشار: ۹:۱۰:۲۱ - دوشنبه ۲ تیر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

هر ۳ ساعت یک معتاد در ایران می‌میرد

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر رئیس جمهوری اعلام کرد: در سال‌های اخیر میزان زنان معتاد با افزایش همراه بوده و به رشد دو برابر رسیده است.
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر رئیس‌جمهوری با یادآوری آسیب‌های مواد مخدر و تأثیر آن در مرگ و میرها گفت: بر اساس آمار هر ۳ساعت یک معتاد در ایران به خاطر آثار مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهد.

به گزارش فارس، سردار علیرضا جزینی پیش از ظهر امروز در همایش طلایه‌داران تبلیغ با محوریت آسیب‌های مواد مخدر اظهار کرد: یک میلیون و ۳۵۰ هزار معتاد در کشور شناسایی شده است که اکنون نیمی از آنها در چرخه درمان قرار دارند.1

به گفته قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر رئیس جمهوری اعتیاد نقش مهمی در مرگ و میر مادران دارد، از این رو آگاه‌سازی خانواده‌ها نسبت به اثرات استفاده از مواد مخدر ضرورت دارد.
وی با تاکید بر اینکه مشارکت اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با اعتیاد از رویکردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر است، تصریح کرد: هم‌اکنون با افزایش سازمان‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری اعتیاد مواجه هستیم، به گونه‌ای که صرفاً در سال گذشته یک هزار و ۸۵۳ مرکز توسط سازمان مردم نهاد در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد ایجاد شده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات