کد خبر: 9540 | تاریخ انتشار: ۷:۴۷:۱۴ - چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۳ | ۲ نظر | |

پنج دلیل اصلی طلاق ایرانی ها

در سالهای اخیر، تعداد زیادی از زوجین ایرانی به دلایل متعدد جدایی از هم و از هم گسیختگی خانواده را تجربه کرده اند. برخی این طلاقها را به رخدادهای اقتصادی نسبت داده اند و برخی دیگر تنوع طلبی و برخی دیگر، عدم توافق و تفاهم در نگرشها و بینش ها نسبت داده اند. اما آمارها، تحقیقات و شواهد چه می گویند؟
رئیس کارگروه پیشگیری از طلاق و آسیبهای تحکیم و تعالی خانواده قوه قضائیه گفت: بر اساس تحقیق ملی انجام شده 5 علل اصلی درخواست طلاق از بین 36 علت بر طبق پرونده‏ های مختومه ، اعتیاد به مواد مخدر، دخالت اطرافیان، ضرب و شتم، تنفر و بی‏ علاقگی و سوء ظن به همسر گزارش شده اند.

فریبا حاج علی از طلاق و آسیبهای تحکیم و تعالی خانواده قوه قضائیه گفت: بر اساس آمار متقاضیان طلاق، 48 درصد مردان، 23 درصد زنان و 29 درصد توافقی است.همچنین بر اساس تحقیق ملی انجام شده 5 علل اصلی درخواست طلاق از بین 36 علت بر طبق پرونده‏ های مختومه ، اعتیاد به مواد مخدر، دخالت اطرافیان، ضرب و شتم، تنفر و بی‏ علاقگی و سوء ظن به همسر گزارش شده اند.

رئیس کارگروه پیشگیری از طلاق و آسیب های تحکیم و تعالی خانواده قوه قضائیه افزود: بر اساس آمار متقاضیان طلاق، 48 درصدمردان، 23 درصد زنان و 29 درصد توافقی است. بر اساس تحقیق ملی انجام شده 5 علل اصلی درخواست طلاق از بین 36 علت بر طبق پرونده‏های مختومه ، اعتیاد به مواد مخدر، دخالت اطرافیان، ضرب و شتم، تنفر و بی‏علاقگی و سوء ظن به همسر گزارش شده اند. در کنار علل فوق به ترتیب عواملی همچون درآمد ناکافی جهت اداره زندگی، بیماریها و اختلالات روانی همسر، عدم تمکین، خشونت روانی، ازدواج تحمیلی، بیکاری همسر، اختلافات فرهنگی، ازدواج مجدد زوج، ارتباطات نامشروع همسر، تفاوت سنی، انحرافات جنسی یکی از زوجین و اختلالات جنسی از علل دیگر درخواست طلاق در تحقیق فوق شناخته شده اند.

منبع: ایسنا

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " پنج دلیل اصلی طلاق ایرانی ها " ارسال شده است.

  1. اصغرنژاد گفت:

    واقعنی چه کاریکاتور پر مغزی

  2. ملک علیزاده گفت:

    وقتی از هردو ازدواج یکی به طلاق بینجامد یعنی چه ؟؟؟؟ هشدار هشدار یا زنگ خطر ؟
    آینده ی کشور چه میشود ؟ مسئولین امر شمارا به خدا هرچه سریعتر چاره ای بیندیشید .

ارسال نظر


آخرین موضوعات