کد خبر: 9564 | تاریخ انتشار: ۳:۳۵:۲۷ - یکشنبه ۸ تیر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

وزارت بهداشت، کودکان کار را رایگان بستری می کند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تقبل پرداخت 95 درصد هزینه‌های بستری کودکان کار و خیابانی و خانواده‌هایشان در بیمارستان‌های دولتی در مراسم جشن کارنامه خبر داد.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم جشن کارنامه که همه ساله از سوی جمعیت امدادی دانشجویی- مردمی امام علی (ع) به منظور تشویق دانش آموزان ممتاز خانواده‌های محروم برگزار می‌شود، ضمن اعلام این خبر گفت: امیدوارم به عنوان مسئول سلامت کشور بتوانیم بخشی از دینمان را برای کمک به این قشر ادا کنیم و در مورد 5 درصد بقیه هزینه‌های بستری نیز در صورت تشخیص جمعیت امدادی، کل هزینه از طرف دولت پرداخت می شود.

دکتر هاشمی افزود: برای ارائه خدمات درمانی به این کودکان می توانیم در استان های مختلف و در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و نیز تهران بیمارستان های معین را تعریف کنیم که مخصوص بستری کودکان کار و خیابانی و خانواده هایشان باشد و موظف به پذیرش این کودکان و خانواده های آنان باشند.

وزیر بهداشت در ادامه با معرفی دکتر ایازی به عنوان قائم مقام خود در امور مشارکت‌های اجتماعی سازمان‌های مردم نهاد و خیریه های حوزه سلامت، به وی تاکید کرد: به نحو ویژه‌ای در رفع مشکلات درمانی و بهداشتی کودکان کار و خیابانی اقدام نماید.

دکتر هاشمی با اشاره به اینکه حرکت های دانشجویی همواره منشأ خیر و تغییر و تحول در جامعه بوده‌اند، افزود: امیدواریم این دانشجویان بتوانند در این مسیر هم انرژی شان را متمرکز کنند و همچنان که در طول این سالها به بخش کوچکی از کودکان کار و خیابانی خدمت کرده اند بعد از این نیز بتوانند با عزم و اراده قویتر به این گروه از جامعه خدمت رسانی کنند.

وی با بیان این که حمایت از این قشر وظیفه دولت است، افزود: اگرچه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی تلاش می کنند تا بتوانند مشکلات این قشر از جامعه را حل کنند و باید این تلاش‌ها مضاعف شود اما به نظر می رسد انجمن ها و خیریه‌های مردمی می توانند خیلی کمک کنند تا بتوانیم با مشکلات و آسیب های اجتماعی به نحو معقولانه‌ای برخورد کنیم و خدمات مناسبی را به آنها ارائه دهیم.

وزیر بهداشت در پایان خطاب به مسئولان جمعیت امدادی دانشجویی- مردمی امام علی (ع) گفت: به عنوان نماینده یا سفیر شما در هیات وزیران، مشکلات شما را گزارش و پی گیری می نمایم.

گفتنی است: “جشن کارنامه” هر ساله بعد از اعلام نتایج امتحانات خرداد ماه به وسیله جمعیت امدادی دانشجویی- مردمی امام علی (ع) با هدف تشویق دانش آموزان ممتاز خانواده های محروم و همچنین ایجاد انگیزه در دانش آموزانی است که کمتر درس می‌خوانند، برگزار می شود.

جمعیت امدادی دانشجویی- مردمی امام علی (ع)، جمعیتی دانشجویی- مردمی، مستقل و غیر سیاسی است که در زمینه شناسایی معضلات اجتماعی و تلاش در جهت رفع آن فعالیت می نماید. این جمعیت دانشجویی در سال 1378 توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف تشکیل گردیده و بستری برای فعالیت در زمینه معضلات اجتماعی ایران فراهم آورده است. پایه گذار اندیشه و طرح های جمعیت، شارمین میمندی نژاد است. اولین دفتر این جمعیت در دانشگاه صنعتی شریف تاسیس و دفاتر دیگر جمعیت به سرعت در میان سایر دانشگاهها در سراسر کشور گسترش یافت.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات