کد خبر: 958 | تاریخ انتشار: ۱۳:۴۶:۴۷ - سه شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

قتل زن معتاد توسط دو مرد متجاوز

قضات دادگاه کیفری استان البرز به زودی دو مرد افغان را که بعد از تعرض به زنی معتاد او را به قتل رساندند، محاکمه خواهند کرد.
قضات دادگاه کیفری استان البرز به زودی دو مرد افغان را که بعد از تعرض به زنی معتاد او را به قتل رساندند، محاکمه خواهند کرد. این دو مرد از‌سال گذشته در بازداشت به سرمی‌برند و به جرایم‌شان اعتراف کرده‌اند.
ماموران کلانتری محمدشهر کرج روز 29 خرداد‌سال گذشته خبری دریافت کردند که از کشف جنازه یک زن در باغی در محدوده استحفاظی‌شان حکایت داشت. ماموران وقتی به محل حادثه رفتند با مشاهده جسد به این نتیجه رسیدند که وی به قتل رسیده است به همین دلیل کارشناسان بررسی صحنه جرم و کارآگاهان جنایی در باغ حاضر شدند و تحقیقات تخصصی‌شان را آغاز کردند. آنها فهمیدند مقتول قبل از مرگ مورد آزار جنسی قرار گرفته است و سپس قاتل یا قاتلان با جسمی سخت چند ضربه به سر او وارد کرده‌اند اما فشار بر عناصر حیاتی گردن و خفگی علت اصلی مرگ این زن 33ساله است. کارآگاهان که از طریق مدارک شناسایی مقتول به هویت او به نام نرگس پی برده بودند برای اطلاع از اینکه این زن چگونه و با چه انگیزه‌ای کشته شده است به بررسی زندگی خصوصی او پرداختند.
آنها فهمیدند نرگس زن معتادی است که همراه با دختر نوجوان و شوهر صیغه‌ای خودش که مردی 24‌ساله به نام شاهرخ است زندگی می‌کرد. شاهرخ هنگامی که تحت بازجویی قرار گرفت با ابراز بی‌اطلاعی از نحوه قتل همسرش گفت: «نرگس دیشب برای خرید از خانه بیرون رفت اما هر چه منتظرش ماندم برنگشت. در حالی‌که نگران شده بودم چند بار با تلفن همراه او تماس گرفتم ولی همسرم به تلفن جواب نداد.»
افسران جنایی که پی برده بودند شاهرخ نیز به مصرف مواد مخدر اعتیاد دارد به همین دلیل برای اطلاع از صحت یا سقم گفته‌های وی فهرست مکالمات تلفنی مقتول را مورد بررسی قرار دادند و به این نتیجه رسیدند که این زن و شوهر نیمه‌شب‌ قبل از کشف جسد دو بار تلفنی با هم صحبت کرده‌اند و ادعای مرد جوان مبنی بر ناموفق بودن تماس‌هایش صحت ندارد.
نفر بعدی که مورد تحقیق قرار گرفت دختر نوجوان مقتول بود. او به کارآگاهان گفت: «آن شب حدود ساعت 12 مادرم همراه شاهرخ از خانه بیرون رفتند و یک ساعت بعد شاهرخ به تنهایی به خانه برگشت و وقتی از او درباره مادرم پرسیدم گفت او صبح برمی‌گردد.»
دروغگویی‌های شاهرخ و همچنین اظهارات دخترخوانده او سبب شد ماموران به این مرد مظنون شوند و بار دیگر از وی بازجویی کنند. مرد جوان این بار گفت: «من جوشکار هستم و مسافرکشی هم می‌کنم اما چون هم خودم و هم زنم به مصرف کراک معتاد بودیم، درآمدم کفاف نمی‌داد و نرگس قبول کرده بود با مردان ثروتمند رابطه برقرار کند و از آنها پول بگیرد. آن شب هم او را برای برقراری رابطه با یک مرد بردم اما بعد از آن نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد و او چگونه کشته شد.»
کارآگاهان در گام بعدی گوشی تلفن همراه مقتول را که به سرقت رفته بود ردیابی کردند و فهمیدند این خط توسط مردی افغان استفاده می‌شود. این مرد بعد از دستگیری گفت گوشی را از یکی از هم‌وطنانش خریده است.
به این ترتیب متهم 30‌ساله که حیدر نام دارد بازداشت شد. او در بازجویی‌های تخصصی به قتل اقرار کرد و گفت: «آن شب من و دوستم که با هم در یک ساختمان نیمه‌کاره کار می‌کردیم زنی را در حال عبور از مقابل ساختمان دیدیم و او را به زور داخل خانه کشاندیم و به او تعرض کردیم بعد هم درگیری پیش آمد و او را کشتیم. ما جسد را زیر مصالح ساختمانی پنهان کردیم و روز بعد در فرصتی مناسب آن را به یک باغ بردیم و در آنجا رها کردیم.»
ماموران در ادامه با راهنمایی این مرد، متهم دوم را نیز که جوانی 20‌ساله است بازداشت کردند و او هم جرمش را گردن گرفت. بعد از آن صحنه قتل بازسازی شد و بازپرس جنایی با اتمام تحقیقات مقدماتی برای دو متهم قرار مجرمیت صادر کرد.
بنا بر این گزارش اکنون با صدور کیفرخواست علیه متهمان پرونده به دادگاه کیفری استان البرز ارجاع داده شده است و مردان افغان به زودی پای میز محاکمه می‌روند.
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات