کد خبر: 9618 | تاریخ انتشار: ۸:۴۱:۵۰ - دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

تغییر رویکرد برخورد با بدحجابی در دانشگاه آزاد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور رییس دانشگاه‌ آزاد اسلامی در جلسه امروز کمیسیون در رابطه با بخشنامه اخیر این دانشگاه در مورد بحث عفاف و حجاب خبر داد و گفت: نمایندگان مجلس پس از توضیحات میرزاده از پاسخ وی قانع شدند.

     

حجت‌‌الله درویش‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌ در جلسه امروز آقای میرزاده به دلیل بخشنامه اخیر دانشگاه آزاد در باره عدم دخالت نیروهای حراستی در بحث عفاف و حجاب و واگذاری این مسئله به نهاد فرهنگی دانشگاه در کمیسیون حاضر شد تا به سوالات نمایندگان در این ارتباط پاسخ دهد.

به گفته این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس میرزاده در دفاع از بخشنامه‌ای که صادر کرده گفته است هدف ما در دانشگا آزاد این نبود که با مسئله عفاف و حجاب کاری نداشته باشیم و با بدحجابی برخورد نکنیم بلکه به دلیل اینکه نیروهای حراستی دانشگاه تخصص لازم را در این باره ندارند از این رو تلاش کردیم تا این مسئله را به بخش فرهنگی دانشگاه واگذار کنیم.

وی ادامه داد: میرزاده در این جلسه گفت که واگذاری این مسئله به بخش فرهنگی سبب می شود که افراد متخصص وارد جریان شده تا هم برخورد مناسب با دانشجو انجام شود و هم با ریشه یابی مسئله، وضعیت حجاب در این دانشگاه بهبود پیدا کند.

درویش‌پور همچنین از حضور ستاری مسئول حراست دانشگاه آزاد در جلسه امروز کمیسیون خبرداد و گفت: مسئول حراست این جلسه نیز در توضیح به نمایندگان عنوان کرد که 60درصد نیروهای حراستی دانشگاه زیر دیپلم هستند از این رو توان برخورد مناسب با دانشجویان را ندارند و نامناسب بودن این برخوردها سبب بروز مشکلاتی میان دانشجویان و نیروهای حراستی شده است. از این رو با واگذاری این مسئله به بخش فرهنگی موافقت کردیم.

درویش پور در ادامه گفت:‌آنچه از پاسخ آقای میرزاده استنباط می‌شد این است که در حقیقت برای برخورد با مسئله بد حجابی اصلاح روش شده و مجری کار تغییر کرده است و در نهایت نمایندگان از پاسخ رییس دانشگاه آزاد اسلامی قانع شدند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات