کد خبر: 9626 | تاریخ انتشار: ۱۸:۴۴:۴۲ - دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۳ | ۱ نظر | |

پرداخت مستمری ماهیانه به کودکان کار

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 90 درصد از کودکان کار به دلیل فقر و تأمین معیشت به خیابان‌ها می‌آیند، گفت: به‌زودی مستمری ماهیانه به این افراد داده می‌شود تا مشکلی برای ادامه تحصیل و زندگی نداشته باشند.
به گزارش گروه اجتماعی مشرق، فاطمه دانشور رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، با اشاره به آغاز طرح ساماندهی کودکان کار و و خیابانی در شهر تهران اظهار داشت : این طرح با همکاری اتاق بازرگانی، سازمان رفاه خدمات شهری و همچنین شهرداران مناطق اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر آمار دقیقی از کودکان کار و خیابانی نداریم که این امر کار را برای ما مشکل کرده است. 643061_661

دانشور بیان داشت: طبق آمار 90 درصد از کودکان کار و خیابانی برای تامین معیشت به خیابان‌ها آمده و در واقع اقدام به کار می‌کنند که با بررسی‌های انجام شده قرار است اقداماتی برای این گروه از جامعه صورت گیرد.

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به طرح مسئولیت اجتماعی و همچنین حضور شرکت‌های اقتصادی در امر حمایت از کودکان کار و خیابانی گفت:‌قرار است با هماهنگی‌های صورت گرفته مستمری به صورت ماهانه به کودکان کار داده شود تا ازاین طریق مشکل معیشت این افراد برطرف و در ادامه کودکان کار و خیابان برای ادامه تحصیل به مدارس برگردانده شوند.

وی افزود:یکی دیگر از اقدامات انجام شده از سوی کمیته اجتماعی شورای شهر تهران، تخصصی کردن مددکاران در سازمان رفاه خدمات شهری شهرداری تهران بود که این امر می‌تواند در کاهش آسیب‌ها موثر باشد.

دانشور گفت:‌بر اساس آمار به دست آمده بیشترین آمار کودکان کار و خیابانی مربوط به مناطق جنوبی شهر تهران و از جمله منطقه 12 است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " پرداخت مستمری ماهیانه به کودکان کار " ارسال شده است.

  1. بهار گفت:

    کاش در همه سازمانها مددکاری رو تخصصی کنن

ارسال نظر


آخرین موضوعات