کد خبر: 9655 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۰۶ - سه شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

ایجاد تیم سیار مددکاری و مشاوره در یاسوج

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، عبدالله اتابک در دیدار با امام جمعه یاسوج، اظهار کرد: سال گذشته 300 کودک خیابانی در یاسوج شناسایی و به انان کمک های بلاعوض شد.

وی با اشاره به اینکه مهمترین دلیل وجود کودکان کار در این استان فقر اقتصادی است، عنوان کرد: به کودکان خیابانی شناسایی شده مشاوره های لازم داده می شود.

اتابک از آموزش 14 هزار کودک در زمینه های مشاوره و مددکاری خبر داد و گفت: سال گذشته 90 درصد نوزادان متولد شده در استان برای اینکه ببینیم معلولیت ندارند، سنجش شدند.

اتابک با اشاره به استقرار تیم خودرویی سیار مددکار و مشاوره در مناطق مختلف، خاطرنشان کرد: این تیم بیشتر در آبشار یاسوج و پارک ساحلی برای مددکاری در حوزه های مختلف از جمله کودک آزاری حضور دارند.

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد افزود: سال گذشته 90 درصد نوزادان متولد شده در استان برای اینکه ببینیم معلولیت ندارند، سنجش شدند.81152193-5674191

امام جمعه یاسوج نیز در این دیدار گفت: برخی از دستگاهای اجرایی با افراد سالم و بی نیار سر و کار دارند در حالی که جامعه هدف سازمان بهزیستی معلول و بی بضاعت هستند و همین موضوع سبب ارزش کار کردن در این مجموعه است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی اصغر حسینی افزود: هر مسلمانی وظیفه دارد به قشر آسیب دیده و مددجویان بهزیستی کمک کند زیرا در دین مبین اسلام به این موضوع اشاره شده است.

امام جمعه یاسوج مسئله اعتیاد را خطرناک دانست و گفت: این موضوع دشمن بی صدا و نابود کننده ارزش های انسانی است.

حسینی با اشاره به ضرورت و نقش فرهنگ سازی در زمینه پیشگیری از مسائل اجتماعی، خاطرنشان کرد: انتظار می رود داتنشگاهیان، خبرنگاران، صدا و سیما، معلمان و تمامی صاحبنظران در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند.

انتهای پیام/

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات