کد خبر: 9699 | تاریخ انتشار: ۰:۱۰:۰۹ - یکشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۳ | ۲ نظر | |

رسمی سیاه برای شکستن قبح طلاق

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: امروزه ما شاهد برپایی جشن طلاق از سوی زوجین هستیم که این خود قبح طلاق را در کشور می‌شکند بنابراین باید جلوی این امر گرفته شده و به دنبال کاهش طلاق در کشور باشیم.
ه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگارانحسن موسوی چلک، رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران در خصوص معضل طلاق اظهار داشت: موضوع طلاق به عنوان یک آسیب اجتماعی بوده و تحت تأثیر عوامل مختلفی گسترش می‌یابد. در واقع طلاق تک عاملی نیست بنابراین باید در بررسی آسیب‌های آن به موضوعات کلان، خرد، میانه و خانواده توجه بسیاری کرد.

وی با بیان اینکه داشتن مهارت‌های لازم برای زندگی مشترک می‌تواند موضوع جدی بوده و در کاهش طلاق موثر باشد، ادامه داد: آشنایی با مهارت‌های زندگی و روانشناسی با جنس مخالف، آداب همسرداری از عواملی است که باید طرفین با آن آشنا باشند.2389014_819

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: امروزه گرایش به اعتیاد، خشونت خانگی و خیانت از عواملی بوده که در سطح کلان باعث طلاق شده است؛ شرایط خانوادگی باید به عنوان مبحث اصلی برای تمام آسیب‌شناسان مدنظر قرار گیرد چرا که خانواده بی ثبات دچار آسیب‌های اجتماعی بسیاری خواهد بود.

موسوی چلک با اشاره به اینکه زوجین باید به یکدیگر محبت و عطوفت داشته باشند، افزود: طلاق توافقی از مواردی است که امروزه یکی از محمل‌ها برای سرعت بخشیدن به طلاق محسوب می‌شود که اگر معیار انتخاب همسر درست صورت گیرد، هیچ وقت شاهد طلاق توافقی نخواهیم بود.

وی ادامه داد: بسیاری از طلاق‌ها ناشی از عدم شناخت قبل از ازدواج و معیارهای نامناسب در انتخاب همسر است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران با اشاره به اینکه مهارت زندگی سواد اجتماعی، سلامت اجتماعی باید مدنظرقرار گیرد، گفت: برپایی جشن طلاق این روزها قبح طلاق را شکسته است و این امر تحت تأثیر فرهنگ کشورهای دیگر بوده است که ما شاهد پخش شدن کارت دعوت و میهمانی از سوی زوجین در این راستا هستیم، بنابراین باید جلوی این امر گرفته شده و به دنبال کاهش طلاق در کشور باشیم.

موسوی چلک با بیان اینکه در زندگی مشترک صداقت باعث می‌شود بسیاری از مشکلات برطرف شود در واقع روابط عاطفی باید پیش از بیش در بین زوجین پررنگ و تقویت شود، اظهار داشت: برای کاهش طلاق بهترین راهکار آموزش مهارت زندگی به جوانان است تا قبل از ورود به زندگی مشترک با تمام راهکارها و رفتارها در زندگی آشنا شوند.

وی افزود: طلاق توافقی از اموری است که زن و مرد مجبور به این امر می‌شوند و برای اینکه نزاع و درگیری صورت نگیرد این راه را انتخاب می‌کنند که ما باید در خصوص کاهش طلاق به خصوص طلاق توافقی اقدامات موثری انجام دهیم.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: از مواردی که باعث طلاق در بین زوجین می‌شود دخالت خانواده‌ها، عدم آموزش مهارت‌های زندگی، آشنا نبودن با رفتارهای یکدیگر، عدم درک متقابل و اعتیاد است. بنابراین باید دلایل طلاق بررسی و برای کاهش آن راهکاری مناسب پیش بینی شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ دیدگاه مطلب براي " رسمی سیاه برای شکستن قبح طلاق " ارسال شده است.

  1. دکتر محامد گفت:

    لطفاً بجای برچیدن طلاق که در کشور ما در بسیاری از موارد بهترین راهکار برای نجات زوجین است، عوامل بوجود آورنده طلاق را ریشه کن کنید نه اینکه صورت مسأله را پاک کنید جناب آقای ریاست محترم انجمن مددکاری اجنماعی. چندی قبل در همین سایت خودتان اعلام کردید که دلایل اصلی طلاق از این قبیل اند: سوء ضن (بعبارت بهتر خیانت زوجین)-اعتیاد-فقر و … . آقای موسوی چلک کدام زن و حتی مردی می تواند با یک معتاد در زیر یک سقف زندگی کند آیا شما خودتان قادر به تحمل چنین وضعیتی هستید. در یک خانواده ای که حتی برای یک بار خیانت رخ داده است آن خانواده چه فرزند صالحی می تواند به جامعه تحویل دهد. و اما فقر که گریبان بسیاری از خانواده های ایرانی را بواسطه ظلم فراگیر موجود در جامعه گرفته است موجبات متلاشی شدن خانواده ها را براحتی فراهم می آورد. لطفاً صورت مسأله را پاک نکنید. جناب آقای موسوی چلک این عوامل اصلی طلاق در کشور متأسفانه بطور بطور کامل خارج از کنترل افراد است. لطفا کمی شهامت بخرج داده و درست تجزیه و تحلیل کنید چراکه مطمئنم می دانید مسئولیت بعهده کیست…

  2. mina گفت:

    با سلام
    در خصوص مطلب فوق (رسمی سیاه برای شکستن قبح طلاق)
    وقتی افراد برای موضوع طلاق جشن می گیرند این همان اندازه که نامناسب هست نشان از نامناسب بودن شرایط جامعه برای ازادی انتخاب همسر برای یک زن و … نیز می باشد که قوانین زندگی و انتخاب همسر و طلاق در جامعه مرد سالاری و اسلامی حق را یک طرف به مرد می دهد و شرایط نامناسب جامعه هم به آن دامن زده و راهکار مناسبتری برای کاهش تنش ها اجازه ارائه داده نمی شود لذا افراد در این شرایط ناخوشایند کورکورانه همسر انتخاب می کنند یا برایشان انتخاب می شود وبعد طی مواجه با مشکلات و زندگی مشترکی که حق همه جانبه با مرد هست و طلاق و رهایی از این محدودیتها حس آزادی را در بر دارد که کم از جشن گرفت هم ندارد پس باید مسائل رفع شوند نه اینکه برخورد شوند به اندازه کافی جامعه ما راه برای بخرورد ایجاد شرایط محدود کننده دارد که رد اصل هم کاری از پیش نمی برد

ارسال نظر


آخرین موضوعات