کد خبر: 9764 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۳ - پنجشنبه ۱۶ مرد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

فروش زنان اقلیت توسط داعش عراق

هلال احمر عراق از اقدام گروه تروریستی داعش در ربودن ده‌ها تن از زنان طایفه ایزدی و مسیحی برای فروش آنها خبر داد. یونیسف نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد، که ۴۰ تن از کودکان عراق بر اثر آوارگی و کمبود آب طی دو روز گذشته جان باخته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، “محمد الخزاعی” سخنگوی سازمان هلال احمر عراق گفت: عناصر داعش زنان مسیحی و ایزدی را با هدف فروش در بازارهای برده، ربوده‌اند. وی با محکوم کردن اقدامات جنایتکارانه این گروه تأکید کرد: این گروه، ده‌ها تن از زنان ترکمن، ایزدی و مسیحی را در فرودگاه تلعفر نگهداری می کند و مردان آنان را نیز به قتل رسانده است.
وی از سازمان‌های بین المللی و دولت عراق خواست برای پایان دادن به وضع ناگوار انسانی در نینوی، هر چه سریع تر وارد عمل شوند.جهاد نکاح5

یونیسف نیز با صدور بیانیه ای اعلام کرد، گزارش ها حاکی است که 40 تن از کودکان عراق بر اثر خشونت مسلحانه، آوارگی و کمبود آب طی دو روز گذشته جان باخته اند و این امر نگرانی زیادی را ایجاد کرده است. یونیسف در این بیانیه افزود: خانواده هایی که مجبور به فرار از مناطق سنجار شده اند، نیاز به کمک فوری دارند؛ در این میان 25 هزار کودک نیز که در مناطق کوهستانی اطراف سنجار سرگردان هستند به شدت به کمک های انسان دوستانه از جمله آب آشامیدنی و خدمات بهداشتی نیاز دارند.
سازمان مزبور افزوده است تسلط روز یکشنبه گروه “داعش” بر منطقه سنجار در استان نینوا در شمال غرب عراق سبب شده است که کودکان در معرض بیشترین تهدید و خطر قرار گیرند. یونیسف از همه ارگان ها و طرف ها خواست برای منتقل کردند کودکان به مناطق امن تلاش کنند.
داعشی ها با تسلط بر این مناطق در روزهای گذشته، مقام حضرت زینت (س) را منفجر کردند و این علاوه بر منفجر کردن تمام اماکن زیارتی ایزدیها در سنجار است.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,

ارسال نظر


آخرین موضوعات