کد خبر: 9813 | تاریخ انتشار: ۹:۵۲:۳۱ - شنبه ۲۵ مرد ۱۳۹۳ | بدون نظر | |

150 مقاله به دبیرخانه کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران ارسال شد

سید حسین مجتبوی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شورای اجتماعی کشور، سازمان بهزیستی و استانداری خراسان رضوی در برگزاری این کنفرانس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند.

رییس سومین کنفرانس مدد کاری اجتماعی ایران ادامه داد: 16 سازمان و نهاد دانشگاهی از جمله سازمان زندانها، انجمن مددکاری اجتماعی ایران و دانشگاه علامه طباطبایی از حامیان این کنفرانس هستند.

وی، پژوهش و تحقیق در زمینه مسائل اجتماعی کشور و ارتقای علمی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد را از جمله اهداف برگزاری کنفرانس یاد شده در این شهرستان عنوان کرد.81271424-5881681

مجتبوی افزود: برگزاری موفق دو دوره کنفرانس مزبور در این دانشگاه باعث شده است نگاه های مثبت به سوی این کنفرانس در کشور شکل گیرد و نهادهایی مانند شورای اجتماعی کشور با ما همکاری داشته باشند.

وی اظهار کرد: با وجود حامیان مالی، از بودجه دانشگاه آزاد اسلامی برای برپایی این کنفرانس هزینه نخواهد شد.

دبیر اجرایی این کنفرانس نیز گفت: 33 کمیته علمی برای برگزاری این کنفرانس تشکیل شده که مسائل و معضلات اجتماعی از قبیل اشتغال، اعتیاد، خانواده و دیگر مسایل مرتبط را بررسی و نتیجه آن را برای تهیه برنامه ششم توسعه کشور ارائه خواهند کرد.

سید سعید حسینی افزود: بررسی وضعیت موجود، شناسایی و شناخت چالش های پیش رو و ارائه راه حل برای رفع این چالش ها از وظایف مهم کمیته های علمی کنفرانس مددکاری اجتماعی است.

مسوول دبیرخانه سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران نیز گفت: سابقه مددکاری در ایران به 50 سال می رسد و نگاه علمی به این مقوله از سال 1387 با اولین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران در گناباد شکل گرفت.

مجتبی حسینی نژاد افزود: بعد از دومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران نیز رویکرد نهاد های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) به نقش مددکاری اجتماعی تغییر کرد و نگاه به این موضوع تخصصی تر شد.

وی گفت: در قوه قضاییه نیز از قابلیت های مددکاران اجتماعی در کنار قاضی استفاده شده که شاید این امر هم از نتایج دومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران باشد.

او اظهار کرد: اعلام تشکیل اورژانس اجتماعی در دومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران نیز می تواند نشان دهنده اهمیت این کنفرانس باشد.

وی افزود: با ارتقای علمی دانشگاه آزاد اسلامی گناباد قابلیت دایر شدن مقطع کارشناسی ارشد رشته مددکاری اجتماعی در این دانشگاه وجود دارد.

سومین کنفرانس مددکاری اجتماعی ایران 12 و 13 شهریور ماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد برگزار می شود.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات