کد خبر: 11511 | تاریخ انتشار: ۵:۰۹:۳۵ - چهارشنبه ۱۶ ارد ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

برگزاری همایش مددکاری در سیستان و بلوچستان

به گزارش ایرنا رضا اصلی شهرکی روز سه شنبه در همایش روز مددکار سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: جنس و ماهیت بعضی مشاغل به گونه ای است که انسان را برای قرار گرفتن در مسیر خود شناسی و خداشناسی یاری می کند که یکی از این شغل ها مددکاری است لذا مددکاران با تاسی از ائمه اطهار(ع) با عشق و علاقه خدمت به همنوع را در سرلوحه کار خویش قرار داده اند.

وی بیان اینکه ماهیت خدمت مددکاران در کشورهای غربی با کشورهای اسلامی متفاوت است اظهار داشت: مددکاران این کشورها تنها به رفع مشکلات دنیوی افراد توجه دارند اما مددکاران اسلامی با بهره گیری از آموزه های دینی علاوه بر رفع مشکلات دنیوی به مسائل معنوی افراد نیز می پردازند و به آنان کمک می کنند در مسیر درست حق تعالی گام بردارند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان ایثار، فداکاری و تلاش برای رفع مشکلات افراد را از مهمترین ویژگی های مددکاران اجتماعی ذکر کرد.Graphic-Copy1

قائم مقام دفتر معاونت پیشگیری از جرائم دادگستری سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم با قدردانی از تلاش های مددکاران اجتماعی گفت: این قشر با پیروی از سیره و روش ائمه اطهار به ویژه مولای متقیان حضرت علی(ع) با اقدامات مطلوب خود توانسته اند بهترین الگوی خدمت را در جامعه به مردم ارائه دهند.

رسول نامی ادامه داد: از آنجایی که حرفه مددکاری از جایگاه بالایی در جامعه برخوردار است، مددکاران باید با تقویت علم، هنر و مهارت خود ضمن حل مشکلات افراد نگاه ها را نسبت به خود تقویت کند.

رییس انجمن مددکاری سیستان و بلوچستان نیز در این همایش گفت: مددکاری اجتماعی با توجه به گستردگی نیازمندی های انسان عمری به درازی عمربشریت دارد.

احمد جهانتیغی اظهار داشت: با توجه به اهمیت نقش مددکاری اجتماعی در پیشگیری از بسیاری از مشکلات سال گذشته مراکز مشاوره درکلانتری های استان راه اندازی شد.

وی با بیان اینکه متاسفانه در بسیاری از سازمان ها از جمله آموزش و پرورش موفق به راه اندازی مراکز مددکاری اجتماعی نشده ایم افزود: این مساله یک ضایعه بزرگ برای جامعه محسوب می شود زیرا مددکاری با توجه به اهمیت آن در رفع مشکلات مردم باید در تمامی سطوح به ویژه در مدارس نهادینه شود.

رییس مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: هم اینک با توجه به اهمیت مددکاری اجتماعی بیش از 36 مددکار در مراکز مشاوره فرماندهی انتظامی استان مشغول ارائه خدمت هستند.

سرگرد موسی عرب بیان کرد: پذیرش مراجعه کننده، به روز شدن مددکار و تعامل وی با منابع دیگر اجتماعی از مهمترین محورهای حرفه مددکاری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، همایش روز مددکارسیستان و بلوچستان امروز/سه شنبه/ با حضور مسوولان استانی و مددکاران ادارات مختلف در سرسرای اجتماعات ستاد انتظامی استان در زاهدان برگزارشد.

در این مراسم از مددکاران دستگاه های مختلف اجرایی سیستان و بلوچستان با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:

ارسال نظر


آخرین موضوعات