کد خبر: 12354 | تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲:۵۱ - یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ | بدون نظر | |

وجود یک مددکار برای 240 مددجو در زندان‌های گیلان

مدیرکل زندان‌های گیلان از وجود یک نفر مددکار به ازای 240 نفر مددجو در زندان‌های این استان خبر داد.

13940222000213_PhotoAسیدحمید حسینی صبح امروز در نشست فصلی مددکاران اجتماعی زندان‌ها و مدیران عامل انجمن‌های حمایت زندان‌های گیلان اظهار کرد: طبق قانون تعدادی از کارکنان با عنوان مددکار در زندان‌ها حضور دارند و کمک می‌کنند.

وی بر آشنایی مددکاران با قانون مددکاری تأکید کرد و افزود: مددکار باید مهارت تنظیم روابط انسانی را داشته‌باشد.

مدیر کل زندان‌های گیلان با بیان اینکه ارتباط مددجو هنگام ورود به زندان با خانواده‌اش قطع می‌شود، تصریح کرد: مددجو هنگام ورود به زندان دچار استرس و چالش روحی می‌شود و مددکار وظیفه دارد مددجو را آرام و بستر را برای حضور مددجو در زندان قابل تحمل کند.

وی گفت: طبق قانون تنها مددکاران می‌توانند با خانواده مددجویان ارتباط برقرار کنند و در این زمینه باید تکریم و رازداری حرفه‌ای رعایت شود.

حسینی با اشاره به وجود 13 مرکز نگه‌داری مددجویان در گیلان، خاطرنشان کرد: 37 پست سازمانی در موضوع مددکاری در زندان‌های گیلان وجود دارد.

وی دوسوم تصدی‌های مددکاری را دارای متصدی ذکر کرد و یادآور شد: از نیروهای قراردادی و طرح توحید فارغ‌التحصیلان روان‌شناسی برای مددکاری استفاده می‌کنیم.

مدیر کل زندان‌های گیلان از وجود یک نفر مددکار به ازای 240 نفر مددجو در زندان‌های استان خبر داد و متذکر شد: در کشور به ازای 70 نفر زندانی یک مددکار به طور استاندارد وجود دارد.

منبع: فارس

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات