کد خبر: 1349 | تاریخ انتشار: ۲:۵۵:۲۳ - جمعه ۷ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

مشاغل مددکاری اجتماعی

مددکاران اجتماعی به مردم کمک می کنند تا برمشکلاتشان غلبه کرده و زندگی خودشان را بهتر کنند. آنها ممکن است با افراد بی خانمان ، بیمار  و کسانی که مشکلات خانوادگی دارند کار کنند، یا دانش آموزانی که در مدرسه دچار مشکل شده اند.

یکی از راه های کمکی مددکاران اجتماعی پیدا کردن منابع برای مردم است. برخی از مددکاران اجتماعی منابعی از این دست. فراهم می نمایند:
برای دارندگان مشکلات خانوادگی ، مددکاران اجتماعی ممکن است یک کلاس آماده سازی یا خدمات گروهی فراهم نمایند، برای یک فرد بی خانمان ، آنها ممکن است یک مکان برای زندگی و برنامه آموزشی تدارک ببینند و برای یک دانش آموز ، آنها یک مربی و یا کارشناس آموزش یادگیری فراهم می نمایند.

آنها نیازهای مردم به خدمات را بررسی می کنند، سپس ، خدمات را فراهم و برنامه ریزی می نمایند. آنها ممکن است در کودک آزاری ، فقر ، خشونت ، و سایر مشکلات مشارکت داشته باشند.

بسیاری از مددکاران اجتماعی خدمات مشاوره ارائه می دهند و با مردم در مورد زندگی اشان صحبت کرده و به آنها در درک و حل مشکلات خود و برنامه ریزی یاری می رسانند.سه نوع عمده از مددکاری اجتماعی وجود دارد:

مددکاران اجتماعی کودک ، خانواده ، و مدرسه
برای کودکان آزار دیده پرورشگاه در نظر می گیرند و به والدین آنها نحوه مراقبت از کودکان را آموزش می دهند و به بحث فرزند خواندگی می پردازند. مددکاران اجتماعی مدارس به دانش آموزان و معلمان در مورد مشکلات یادگیری ، مشکلات رفتاری و مشکلات اجتماعی ، مانند قلدری و یا کمرویی مشاوره می دهند و سالمندان و خانواده های آنها را تحت پوشش قرار می دهند.

مددکاران اجتماعی بهداشت عمومی و درمان
به بیماران مزمن که مشکلات درمانی دارند خدمات ارائه می دهندوبرای بیماران و خانواده های آنان در مورد چگونگی برخورد با بیماری خدمات مشاوره و راهنمائی ارائه کرده ،خدماتی چون مشاوره های تغذیه یا مراقبت های پرستاری فراهم می نمایند.

مددکاران بهداشت روانی
این مددکاران که معمولا به مددکاران اجتماعی بالینی مشهور هستند، به بیماران روانی ، افراد با ناراحتیهای روحی ،معتادین و الکلیسم ها خدمات ارائه می دهند. آنها با این عده از بیماران از مصاحبه برای شناسایی مشکلات و ارئه راهکار جهت بهبودی استفاده می نمایند. آنها همچنین در سطح جامعه بیمار یابی کرده و افراد مشکل دار را شناسایی می نمایند,و در ارتباط با نحوه دخل و خرج ، مقابله با خشم ، و یا دیگر مهارت های زندگی خدمات آموزشی ارائه می دهند.
بدون تردید بیشتر مددکاران اجتماعی روزگارشان را در محل کارشان سپری کرده، برخی برای کمک به مردم مسافرت می نمایند و برخی با مددجویان در خارج از وقت اداری یا حتی تعطیلات آخر هفته قرار ملاقات می گذارند.

بسیاری ازمددکاران اجتماعی شغل خود را دوست دارند، اما واقعا گذراندن اوقات خود با افراد مشکل دار کار سختی است. گاهی اوقات ، کار مددکاران اجتماعی بسیار پر مشغله است چرا که آنها دریک زمان واحد به افراد زیادی کمک می کنند.
منبع-http://www.bls.gov
ترجمه-امین موحدی

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات