کد خبر: 1852 | تاریخ انتشار: ۰:۰۰:۲۶ - شنبه ۲۹ بهم ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

40 درصد ازطلاق ها با مددکاری اجتماعی به سازش ختم می شود

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران اظهار داشت: مددکاری اجتماعی می تواند 40 درصد از طلاق ها را کاهش دهد.

سید حسن موسوی چلک در گفت و گو با پانا درخصوص بحث طلاق عاطفی در میان زوج های جوان اظهار داشت: وقتی می گوییم طلاق عاطفی یعنی عواملی باعث می شود که زوجین در شرایطی قرار بگیرند که تنها در زیر یک سقف باشند و احساس تعلق و صمیمیت به یکدیگر نداشته باشند. در این شرایط است که این افراد در اصطلاح از یکدیگر طلاق عاطفی می گیرند در صورتیکه رسماً هنوز زن و شوهر هستند.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد از مهارت های زندگی آگاهی ندارند و از متخصصین مرتبط با این حوزه ها نیز مشورتی نمی گیرند زیرا در ایران مراجعه به مددکاران اجتماعی بسیار کم است و بسیاری از افراد مشکلات اتومبیل خود را بیشتر از مشکلات عاطفی خود حل می کنند.

موسوی چلک با بیان اینکه بسیاری از اختلافات زناشویی ناشی از سوتفاهم و عدم ارتباط کلامی است افزود: به این وسیله کم کم روابط سرد می شود و مشکلات بیشتری به وجود می آید که در این صورت یا فرزندان و یا ترس از دادگاه و قوانین دو نفر را در زیر یک سقف نگه م می دارد.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با بیان اینکه در ایران مراکز مداخله خانواده به منظور کاهش طلاق بسیار کم است اذعان داشت: در تمامی دنیا و در ایران 40 درصد از کسانیکه دادخواست طلاق داده اند با مشاوره و مددکاری اجتماعی به سازش قطعی رسیده اند. زیرا مشاور یا مددکار اجتماعی مشکلات فراروی زوج ها را برای آنها شرح داده و همین موجب می شود تا افراد تصمیم مناسب تری در خصوص زندگی زناشویی خود داشته باشند.

سلامت نیوز

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات