کد خبر: 1858 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۴۷ - شنبه ۲۹ بهم ۱۳۹۰ | ۱ نظر | |

معرفی کتاب”کتاب سرپرستی در مددکاری اجتماعی”

همه چیز درباره سرپرستی مددکاری اجتماعی بر صفحات کتاب

کتاب «سرپرستی مددکاری اجتماعی» اثری از پروفسور «مینگ ـ سوم تی‌سویی» با ترجمه سید احمد حسینی، عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و افشین جاویدنسب کارشناس ارشد مددکاری اجتماعی از سوی انتشارات سمت منتشر شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، این کتاب برای دانشجویان رشته مددکاری اجتماعی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی و در مقطع کارشناسی ارشد ترجمه شده است.

کتاب حاضر در 10 فصل تنظیم شده و دربردارنده موضوعاتی مانند تاریخچه، تعریف و هدف‌های سرپرستی مددکاری اجتماعی، الگوهای نظری سرپرستی مددکاری، ساخت الگوی جامع سرپرستی، زمینه‌های سرپرستی، کارکردهای مدیریتی، کارکردهای آموزشی و حمایتی، مسایل قدرت بین سرپرست و کارورز و برنامه‌ریزی و آماده‌سازی است.

این کتاب نخستین اثری است که در حوزه سرپرستی کارمندان ترجمه شده و در آن ضمن توجه به سرپرستی دانشجویان، تفاوت‌های عمده سرپرستی دانشجویان و کارمندان و در واقع سرپرستی ضمن خدمت نیز بررسی شده است.

نویسنده با معرفی ریشه‌های شکل‌گیری سرپرستی مددکاری اجتماعی، اهمیت مفاهیم و دیدگاه‌های مختلف را بررسی کرده و به خواننده نشان داده است که مددکاری اجتماعی برای رسیدن به ایده‌آل‌های خود، راه درازی در پیش دارد.

در این کتاب برای نخستین‌بار خواننده فارسی‌‌زبان با اصطلاح «بازی‌های سرپرستی» آشنا می‌شود و مددکار اجتماعی با آگاهی از این بازی‌ها، رابطه خود را با سرپرست و کارورز را بازشناسی می‌کند.

کتاب «سرپرستی مددکاری اجتماعی» با شمارگان یک هزار نسخه و بهای پنج هزار تومان از سوی انتشارات سمت منتشر شده است.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ دیدگاه مطلب براي " معرفی کتاب”کتاب سرپرستی در مددکاری اجتماعی” " ارسال شده است.

  1. سارا نوروزي :

    خسته نباشید استاد عزیزم، کاش کمی زودتر

ارسال نظر


آخرین موضوعات