کد خبر: 3259 | تاریخ انتشار: ۱۶:۳۷:۴۷ - دوشنبه ۴ ارد ۱۳۹۱ | ۵ نظر | |

کمبود بیش از 30 هزار نیروی مددکار اجتماعی در سازمان‌ها

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه در حال حاضر تنها 8 هزار مددکار اجتماعی در کشور فعال هستند، گفت: باید با برنامه‌ریزی صحیح بتوانیم این آمار را به 40 هزار مددکار اجتماعی در دستگاه‌ها برسانیم.
سید حسن موسوی چلک در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، تصریح کرد: در حال حاضر در تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی مددکاران اجتماعی فعال هستند اما متأسفانه آمار مددکاران اجتماعی در کشور قابل قبول نیست چرا که تنها 8 هزار مددکار اجتماعی در کشور وجود دارد.

موسوی چلک افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده باید 40 هزار مددکار اجتماعی در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی فعال باشند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ادامه داد: مددکاران اجتماعی در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف از جمله دادگستری، بانک‌ها، نیروی انتظامی، کمیته امداد، وزارت بهداشت، آموزش و پرورش و دستگاه‌های دیگر حضور دارند و فعالیت این افراد با یکدیگر در سازمان‌ها متفاوت است.

وی با انتقاد از عملکرد آموزش و پرورش در به کارگیری افراد مددکار اجتماعی در مدارس تأکید کرد: متأسفانه در مدارس هیچ توجهی به مددکاران اجتماعی نمی‌شود در حالی که بر اساس قوانین و مقررات باید در مدارس مددکاران اجتماعی فعال باشند.

موسوی چلک نقش مددکاران اجتماعی را مهم دانست و گفت: این افراد می‌توانند با ارتباط مستقیم با خانواده‌ها در رفع مشکلات آنها مؤثر باشند چرا که برخی از مشکلات مالی نبوده و با مشاوره مشکلات برطرف خواهد شد.

خبرگزاری فارس

……………………………………………………………………………………………………

مرتبط:

 1. “تشکیل سازمان نظام مددکاری اجتماعی ضرورتی که بیش از پیش احساس می شود”
 2. زخم های بدخیم بر پیکر بی جان مددکاری اجتماعی
 3. سازمان متولی مددکاری اجتماعی در ایران وجود ندارد
 4. یادداشتی پیرامون روز جهانی مددکاری اجتماعی
 5. مظلوم چون مددکاری اجتماعی-اقبال ولد بیگی
 6. نقدی بر مددکاری اجتماعی در ایران

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۵ دیدگاه مطلب براي " کمبود بیش از 30 هزار نیروی مددکار اجتماعی در سازمان‌ها " ارسال شده است.

 1. علی :

  از زحمات استاد بزرگوارمان جناب آقای موسوی چلک به عنوان صدای رسای مددکاری اجتماعی در ایران تشکر می نمایم

 2. موحدی :

  با تشکر از جناب آقای موسوی چلک ریاست محترم انجمن مددکاران اجتماعی ایران
  که به نکات بسیار خوب و ارزشمندی اشاره کرده اند و ذکر این مختصر نیز شاید مفید واقع بشود اینکه آن حداقل مددکارانی هم که فارغ التحصیل شده اند اکثرا دنبال شغل پایدار می گردند که به نظر اتخاذ یک استراتژی قوی جهت تمکین سازمانهای رفاهی در جذب این عزیزان از بدیهیات امر می باشد .

 3. نادری :

  می فرمایید کمبود ۳۰۰۰۰ مددکار…!!!
  بنده فارغ التحصیل کارشناسی مطالعات خانواده دانشگاه رودهن سال ۸۸ هستم و به هر دری زدم که کار مربوط به رشته خودم پیدا کنم اما متاسفانه پیدا نشد. ارگانهای دولتی هم که یا باید منتظر فراخوان استخدام بشویم یا موقعیتهایی که پیش می اید ما خبردار نمی شویم. با تمام علاقه ای که به این رشته دارم گاهی اوقات پشیمان میشوم از این که در این رشته تحصیل کردم

 4. یک مددکار :

  که چی کمبودهست؟بارهامگراین راتکرار نکردید؟نتیجه تلاش سالیانه شماعدم استخدام حتی یک نفرمددکارازبین۶۰۰۰۰نیروی استخدامی آموزش وپرورش است واقعاکه خسته نباشید.واقعاوجودتان خیلی برای این رشته مفیده.اونایی که پول تاسیس کلینیک مددکاری راندارندچکارکنند؟

 5. فاطمه :

  من یک مددکار هستم که در یک موسسه خصوصی با ماهیانه ۱۴۰هزار تومان و بدون بیمه شاغل هستم اون وقت می شود بگویید که کدام سازمان ها و ادارات با چه میزان دستمزد به مددکار احتیاج دارند. متشکرم

ارسال نظر


آخرین موضوعات