کد خبر: 3287 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۱۱ - پنجشنبه ۷ ارد ۱۳۹۱ | ۱ نظر | |

شرح وظایف مددکاران اجتماعی تدوین می شود

تهران – رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تدوین ‘ شرح وظایف’ مددکاران اجتماعی بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور در این وزارتخانه خبرداد.
‘فرزانه یعقوب’ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: وزارت بهداشت هم اکنون سرگرم تهیه ‘شرح وظایف’ مددکاران اجتماعی در بیمارستان ها و مراکز درمانی کشور است چراکه از سال 74 به بعد، اطلاعات جدیدی در این زمینه ارایه نشده است.

رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت از تشکیل دو کارگروه در این وزارتخانه برای تهیه ‘شرح وظایف’ و نیز جمع آوری ‘نیازهای آموزشی’ مددکاران اجتماعی خبر داد و اظهار امیدواری کرد این اقدامات تا پایان سال جاری به نتیجه نهایی برسد.

یعقوب تاکید کرد تهیه این برنامه ها به صورت مدون موجب ارتقای جایگاه حرفه ای مددکاران اجتماعی می شود.

وی در ادامه گفت: مددکاران اجتماعی از اصل کار خود بازمانده اند و کار آنان در بیمارستان ها محدود به گرفتن تخفیف برای بیماران نیازمند شده است.

یعقوب افزود: تخفیف دادن هزینه های درمانی بیماران جزو کارهای مددکاران اجتماعی نیست اما به دلیل نقص اطلاعات و اعمال سلیقه مدیریتی بیمارستان ها، آنان به این کار کشیده شده اند.

وی یادآور شد اقداماتی مانند ارجاع بیماران فاقد بیمه به مراکز بیمه گر، تشکیل پرونده های اجتماعی و برقراری ارتباط با خانواده بیماران صعب العلاج از جمله وظایف مددکاران اجتماعی به شمار می رود.

به گفته یعقوب، هم اکنون 500 مددکار اجتماعی در مراکز درمانی تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سراسر کشور فعالیت دارند و از آمار مددکاران اجتماعی در سایر مراکز درمانی، اطلاعی در دست نیست.

منبع-ایرنا

……………………………………………………………………………………………..

مرتبط:

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر: ,


۱ دیدگاه مطلب براي " شرح وظایف مددکاران اجتماعی تدوین می شود " ارسال شده است.

  1. یک مددکار :

    ترخدامددکارهم استخدام کنید

ارسال نظر


آخرین موضوعات