کد خبر: 360 | تاریخ انتشار: ۷:۳۲:۱۹ - پنجشنبه ۸ دی ۱۳۹۰ | بدون نظر | |

زنان دو برابر مردان در خطر ابتلا به ایدز قرار دارند

تابو زدایی از ایدز به دلیل اینکه با مسائل جنسی در ارتباط است لازم است چراکه در جلوگیری از گسترش به خصوص در سنین نوجوانی و جوانی بسیار مؤثر است در غیاب فعالیت‌های آشکار و رسمی در رسانه‌های غیر‌رسمی اطلاع‌رسانی رو به گسترش است و هیچ نظارتی هم روی آنها وجود ندارد برخی تصور می‌کنند که روابط اگر در حدود شرع انجام شود هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند این کاملاً باور غلطی است.بسیاری از مباحث پزشکی تحت‌تأثیر عوامل اجتماعی و فرهنگی است ودر اصل یک معضل اجتماعی است ،بحث ایدز در مورد زنان از دو منظر اهمیت دارد، افراد مبتلا به ایدز پنهان می‌کنند چون نگران انگ و برچسبی هستند که به آنها زده می‌شود و این معضل نه‌تنها در سطح اجتماعی حتی در سطح درمانی هم وجود دارد.
تابو زدایی از ایدز به دلیل اینکه با مسائل جنسی در ارتباط است لازم است چراکه در جلوگیری از گسترش به خصوص در سنین نوجوانی و جوانی بسیار مؤثر است در غیاب فعالیت‌های آشکار و رسمی در رسانه‌های غیر‌رسمی اطلاع‌رسانی رو به گسترش است و هیچ نظارتی هم روی آنها وجود ندارد برخی تصور می‌کنند که روابط اگر در حدود شرع انجام شود هیچ خطری آنها را تهدید نمی‌کند این کاملاً باور غلطی است.
چرا خیلی‌از مبتلایان به ایدز متأهل هستند و یا حتی بحث ازدواج موقت، بحث مفصلی است که در بسیاری از موارد امکان ابتلا دراین ازدواج ها وجود دارد.
میان مردان و زنان در ابتلا و از نظر اقتصادی و اجتماعی تفاوت وجود دارد زنان از نظر فیزیکی احتمال مبتلا شدن بیشتری دارند.
چرا که این مردان هستند که غالبا برای روابط جنسی و محافظت و استفاده از کاندوم تصمیم‌گیرنده هستند.
به همین دلیل زنان دو برابر بیشتر از مردان در معرض ابتلا به این بیماری هستند و آموزش و آگاهی در مورد زنان و گسترش اطلاعات برای آنان اهمیت ویژه‌ای دارد.
در بسیاری از کشور‌ها آموزش رسمی در مورد ایدز امری متداول است و حتی به مدارس ابتدایی کشیده شده است. تا با اطلاع‌رسانی افراد خودشان از خودشان محافظت کنند و کمتر در معرض رفتار‌های پرخطر قرار گیرند.
90 درصد از زنان مبتلا در آسیا که 34 درصد 5 میلیون مبتلا در آسیا هستند از طریق همسرانشان مبتلا شده‌اند.
اگر فقط روی آموزش سرمایه‌گذاری شود سالانه 700/000/000نفر از ابتلا جلوگیری می‌شود و تأکید می‌کنم که آموزش زنان اهمیت بیشتری دارد.خبرآنلاین

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات