کد خبر: 3968 | تاریخ انتشار: ۰:۰۲:۱۱ - سه شنبه ۹ خرد ۱۳۹۱ | بدون نظر | |

سمینار مشارکتی مددکاری اجتماعی ناجا با دانشگاه ها برگزار شد

سمینار مشارکتی حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا با دانشگاه ها  با حضور اساتید علوم اجتماعی و مددکاران اجتماعی معاونت اجتماعی تهران بزرگ و با مشارکت فرهنگیان در سالن همایش های مرکز تربیت معلم ˈنسیبهˈ برگزار شد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سمینار مشارکتی حوزه مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا با دانشگاه هابا حضور اساتید دانشگاه و با مشارکت 300 نفر از معلمان مشاوران مدارس، دانشجویان مرکز نسیبه و مشاوران و مددکاران اجتماعی معاونت اجتماعی تهران بزرگ در سالن همایش های مرکز تربیت معلم ˈنسیبهˈ برگزار شد.

این سمینار با هدف بررسی طیف مشکلات رفتاری دانش آموزان و با همکاری و مشارکت آموزش و پرورش، معاونت اجتماعی تهران بزرگ و اداره کل مشاوره و مددکاری معاونت اجتماعی ناجا با محورهای بررسی مسایل عاطفی دانش آموزان، بررسی مشکلات جنسی نوجوانان، بررسی فضای مجازی و رسانه های دیجیتالی بر رفتار نوجوانان به اجرا در آمد.

بررسی مشکلات عاطفی دانش آموزان، آسیب شناسی تربیت دینی، چالش ها و راهکارها، بررسی تاثیر رسانه های نوپدید بر رفتارهای کودکان و نوجوانان، مسایل خانواده و تاثیر آن بررفتار کودکان و نوجوانان، بررسی مسایل جنسی کودکان و نوجوانان با تاکید بر روابط دختر و پسر، چالشها و راهکارها از موضوعات مطرح شده در این سمینار به شمار می آید.

سرهنگ ˈعلیرضا حمیدی فرˈ مدیر کل مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا درباره نقش مشاوره فعال در مدارس، گفت: با توجه به همکاری تعامل خوب صورت گرفته بین آموزش و پروش، انجمن اولیا ء و مربیان، مساجد، اماکن فرهنگی و غیره سالانه حدود 3 الی 4 میلیون دانش آموز از خدمات این نوع مشاوره بهره مند می شوند.

وی با تاکید بر اهمیت و اثرات مشاوره فعال در کاهش آسیب های اجتماعی افزود: آسیب های اجتماعی مانند ویروس آنفلوانزا مسری و همه گیر می باشند و چنانچه پیشگیری درستی از آن به عمل نیاید به بخشهای مختلف تسری پیدا می کند.

مدیرکل مشاوره و مددکاری اجتماعی ناجا با بیان اینکه پلیس به تنهایی مسئول پیشگیری از آسیب ها و جرایم اجتماعی نیست، خاطرنشان کرد: یکی از مباحث مهمی که ناجا به آن اهتمام خاص دارد پیشگیری اجتماعی است و در پیشگیری اجتماعی هریک از نهادهای اجتماعی به ایفای نقش پرداخته و در کنار پلیس، با مشارکت و همدلی سهم خود را در تولید امنیت اجتماعی و پیشگیری از آسیبها و جرایم به عهده می گیرند. .

در این سمینار، نمایشگاهی از دستاوردها و توانمندیهای معاونت اجتماعی ناجا نیز به نمایش گذاشته شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین موضوعات