کد خبر: 3992 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۳۸ - جمعه ۱۲ خرد ۱۳۹۱ | ۴ نظر | |

اختتامیه دومین همایش تجلیل از مددکاران و خیران گناباد

به گزارش خبرگزاری فارس از گناباد، سید حسن موسوی چلک صبح امروز در مراسم اختتامیه دومین همایش تجلیل از مددکاران و خیران گناباد که با حضور مسئولان کشوری و محلی و مددکاران و خیران گناباد در سالن علامه بهلول دانشگاه آزاد اسلامی گناباد برگزار شد، اظهار داشت: سکونت‌های غیررسمی در کشور افزایش یافته است که این مکان‌ها شامل 700 منطقه با جمعیتی حدود 8 میلیون نفر است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران افزود: در این راستا این سکونتگاه‌های غیررسمی از حداقل امکانات رفاهی و عمومی محرومند.

تغییر نگاه در سیاست‌گذاری‌های حوزه اجتماعی

وی ادامه داد: در سیاست‌گذاری‌های اجتماعی باید نگاهمان را به حوزه اجتماعی تغییر دهیم و امور اجتماعی را با عنوان امور اجتماعی نگاه کنیم.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: آنچه که در سیاست‌گذاری‌های کلان جامعه بیشتر مورد توجه قرار گرفته سلامت جسمی است و دراین میان آنچه که در سیاست‌گذاری‌ها کمتر مورد توجه قرار گرفته سلامت اجتماعی است و بر این اساس باید بازنگری در سیاست‌ها را باید جدی‌تر شروع کرد.

موسوی چلک گفت: امروز بحث کشمکش نسلی را داریم که اگر مدیریت نشود شکاف نسلی ایجاد می‌شود.

نگاه‌های اجتماعی نباید با نگاه‌های سیاسی دیده شود

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران افزود: از مهمترین ظرفیت‌ها در کشور هویت فرهنگی است و باید به سمتی برویم که نگاه‌های اجتماعی را با نگاه‌های سیاسی نبینیم.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: حوزه اجتماعی بیش از هر زمان دیگر نیاز به مدیریت و برنامه‌ریزی است و لازمه آن این است که شفاف باشیم و در این راه ما نیازمند یک دماسنج اجتماعی هستیم.

وی تصریح کرد: اگر به پیشگیری‌های اجتماعی توجه شود سازمان‌های اجتماعی و فرهنگی درگیر می‌شوند و قبل از اینکه مردم گرفتار شوند در این زمینه‌ها آگاه می‌شوند.

موسوی چلک با اشاره به فعالیت‌های انجمن مددکاری اجتماعی ایران بیان داشت: راه‌اندازی شعبه‌های استانی، ایجاد بانک اطلاعات ایده‌های اجتماعی که پایان این ماه راه‌اندازی می‌شود از مهمترین فعالیت‌های این انجمن بوده است.

رئیس انجمن مددکاری اجتماعی ایران گفت: در این راه جشنواره ایده‌های اجتماعی را نیاز داریم تا بتوانیم از تمام توان و ظرفیت‌های کشور در آن استفاده کنیم.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۴ دیدگاه مطلب براي " اختتامیه دومین همایش تجلیل از مددکاران و خیران گناباد " ارسال شده است.

 1. مددکار :

  تجلیل از مددکاران و خیران؟؟؟؟؟؟؟ مگه مددکاری و خیریه دوباره یکی شدن؟؟ خودمونم واسه خودمون ارزش قایل نیستیم.پشیموننننننننننننننم

 2. اصغرنژاد :

  زیاد به دل نگیر ، توی مملکت ما خیلی چیزا شریکیه اما انگار یادمون رفته که بابا به خدا یه چیزایی شریکی نیست مرز داره و حریم ….. ولی من پشیمون نیستم من عاشقانه و عاشقانه رشته ام رو دوست دارم انقدر که جزیی از زندگیم شده پس تو هم پشیمون نباش و تلاش کن اندازه خودت

 3. مم :

  کاش مددکاران ما سوای مبانی نظری در عمل یاد بگیرن نکته شروع اونجایی نیست که خودشون ایستادن اونجاییه که باید کار رو براش انجام بدن
  یک تیتر نشون دهنده ادغام این ۲تا نیست هزار نکته باریکتر از مو هست ما هم امیدواریم مرزها روزی مشخص بشه اما تا اونروز نیاز به زمینه هست لابد دلیلی وجود داشته کاش کمکی نزدیکتر نگاه کنیم

 4. زمانه غریبی است ! انسانهایی که تلاش می کنند حرفی برای زدن دارند و دست و پایی برای کمک ، همواره مورد انتقاد و اعتراض کسانی قرار می گیرند که خود کاری نمی کنند و حرفی برای زدن ندارند!!!

ارسال نظر


آخرین موضوعات