کد خبر: 5504 | تاریخ انتشار: ۰:۰۳:۲۰ - دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ | ۴ نظر | |

مشکلات صنفی مددکاران اجتماعی بررسی می شود

رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مشکلات صنفی مددکاران اجتماعی در کشور جمع آوری شده و در حال بررسی است .

فرزانه یعقوب در گفت وگو با ایرنا افزود: پس از بررسی مشکلات صنفی مددکاران اجتماعی، راهکارهای مناسب برای حل مشکل آنان ارایه خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات مددکاران اجتماعی در کشور آن است که اضافه کاری آنان در مراکز درمانی کم است درحالیکه این مددکاران با مشکلات مردم سر و کار دارند.

رییس اداره مددکاری اجتماعی وزارت بهداشت، تصریح کرد حتی برخی بیمارستان ها در پرداخت اضافه کاری ها به مددکاران اجتماعی بطور سلیقه ای عمل می کنند.

یعقوب ادامه داد: قصد داریم حقوقی مانند حق لباس و سختی کار را در پرداخت های مددکاران اجتماعی لحاظ کنیم.

وی افزود: امیدواریم پس از بررسی مشکلات صنفی مددکاران اجتماعی، یک دستورالعمل کلی برای مددکاران سراسر کشور اعمال شود.

به گفته یعقوب، اکنون 500 مددکار اجتماعی تحت پوشش وزارت بهداشت، در سراسر کشور فعالیت دارند.

سرویس خبری: سلامت نیوز:

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۴ دیدگاه مطلب براي " مشکلات صنفی مددکاران اجتماعی بررسی می شود " ارسال شده است.

 1. مهرداد رام برزینی :

  حاج خانم یعقوب دست شما درد نکنه

 2. فاطمه :

  سلام خسته نباشید سازمان بهزیستی که مراکز ومجتمع های خصوصی تاسیس کرده هیچ توجهی به مددکاران بخش خصوصی نداره واز جمله انها خودم که لیسانس اسیب شناسی اجتماعی دارم وکارم مددکاری اجتماعی است برای ماهی صدوده هزار تومان کار میکنم به نظر شما ایا این انصافه با این همه فشار کاری لطفا مرا راهنمایی کنید.

 3. مدیر سایت :

  با سلام
  شما بایستی جوابتان را از خود متولیان سازمان بهزیستی بگیرید.

 4. مشکل اشتغال فارغ التحصیلان خدمات اجتماعی و مددکاری اجتماعی هنوز حل نشده خود مسئولان میگن باید تعداد مددکارای مشغول به کار در مراکز و سازمانهای دولتی و حتی خصوصی افزایش پیدا کنه ولی متاسفانه اقدامی انجام نمیشه بعد مسئله اشتغال کسانی هست که در حوزه آسیبهای اجتماعی و مددکاری اجتماعی تحصیلاتی ندارند اما سمت های مددکاری اجتماعی رو اشغال کردند بعد عدم حمایت کافی از فعالیتهای مددکاری و مددکاران در سیستم اداری است که عملا کار رو برای عملکرد بهتر مددکاران سخت کرده و آخر اینکه پناه می برم به خدا از بابت این حرفهای قشنگ که فقط حرف باقی می مونه .

ارسال نظر


آخرین موضوعات