کد خبر: 5821 | تاریخ انتشار: ۰:۰۱:۰۹ - پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۱ | ۲ نظر | |

«کودک‌آزاری» علت اصلی تماس‌ها با صدای یارا

به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، شیرین صدرنوری با بیان اینکه ۴۴ درصد از کودکانی که مورد مشاوره قرار گرفتند، مورد تنبیه واقع شده‌ بودند، افزود: ۵۴ درصد این کودکان تنبیه بدنی و ۴۶ درصد نیز مورد تنبیه عاطفی و روانی شده بودند.

صدرنوری با بیان این‌که اغلب مشاوره‌ها مربوط به کودکان پسر بوده است، عنوان کرد: ۲۸ درصد مشاوره‌ها مربوط به مشکلات خانوادگی،‌ ۲۲ درصد اختلالات رفتاری، ۱۲ درصد مسائل تحصیلی و هشت درصد نیز در رابطه با مشکلات عادتهای رفتاری بوده است.

این مددکار ادامه داد:‌ ۹۲ درصد تماس‌ها از طرف مادران، چهار درصد از سوی کودکان، ۲ درصد از سوی پدران و ۲ درصد بقیه نیز از طرف افرادی بوده است که به نحوی با کودک در ارتباط بوده‌اند.

وی بیشترین تعداد مشاوره‌ها را مربوط به کودکان چهار تا هفت ساله اعلام کرد و گفت: بیشترین تعداد مشاوره، در مورد کودکان چهار تا هفت سال بوده است. گروه سنی زیر سه سال هم در رده بعدی قرار می‌گیرند.

صدنوری همچنین اعلام کرد: اغلب افرادی که با صدای یارا تماس گرفته‌اند از نظر سطح سواد و میزان تحصیلات، دارای مدرک دیپلم بوده‌اند؛ مابقی تماس‌گیرندگان هم به ترتیب مدارک بالای دیپلم، دبیرستان، سیکل و ابتدایی داشتند.

RelatedPost

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است
کلمات کلیدی این خبر:


۲ دیدگاه مطلب براي " «کودک‌آزاری» علت اصلی تماس‌ها با صدای یارا " ارسال شده است.

  1. مهسا :

    تنبیه بدنی آثاره مخربتری داره یا تنبیه روانی؟

  2. مدیر سایت :

    با سلام
    هردو زنجیروار باهم ارتباط دارند.تنبیه جسمی قطعا آثار مخرب روانی نیز دارد و برعکس

ارسال نظر


آخرین موضوعات